Otwarcie Nowej Siedziby Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 1 w Kaliszu

W dniu 31.01.2024 r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 1 w Kaliszu mieszczącej się przy ul. Augustyna Kordeckiego 19 na III piętrze budynku Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2.

W tym wyjątkowym dniu Poradnia gościła:
- Prezydenta Miasta Kalisza: Pana Krystiana Kinastowskiego,
- Wiceprezydenta Miasta Kalisza : Pana Grzegorza Kulawinka,
- Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza Panią Ewelinę Dudek,
- Z-cę Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza : Panią Anetę Wawrzyniak
- Dyrektora Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Delegatury w Kaliszu Panią Violettę Słupianek,
- Starszego Wizytatora kaliskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu: Panią Elżbietę Czuba,
- Wicedyrektora Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu: Panią Małgorzatę Kołodziej,
- Lekarza pediatrę : Pana Mariusza Plucińskiego.
Wszyscy zaproszeni goście byli pod wielkim wrażeniem zmian jakie zaszły w placówce. Dzięki przeprowadzonej modernizacji, Poradnia stanowi przyjazne miejsce zarówno dla klientów, jak i osób tam pracujących. Nowe, funkcjonalne meble, przybory edukacyjne, pomoce psychologiczne znajdujące się w gabinetach z pewnością ucieszą dzieci , młodzież a także ich rodziców i opiekunów przychodzących do placówki. Poradnia to nowe miejsce na mapie edukacyjnych jednostek Kalisza.